5 ایده مسابقه اینستاگرامی جذاب

دسته بندی ها: اینستاگرام ,

5 ایده مسابقه اینستاگرامی جذاب

اینستاگرام بهترین شبکه اجتماعی برای افزایش دایره مخاطبین و برندسازی است. از همین رو کسب‌وکارهای مختلف و حتی اینفلوئنسرها همواره به دنبال رشد پیج خود در این شبکه هستند. یکی از بهترین راه‌ها برای جذب فالوور در اینستاگرام برگزاری مسابقه است. مسابقه به خوبی می‌تواند فالوورها را به سمت پیج شما سرازیر کند. شاید این موضوع برای شما هم پذیرفته شده باشد، اما چالش اصلی این است که چگونه باید یک مسابقه جذاب برای پیج خود طراحی کرد؟ اگر شما هم به دنبال ایده مسابقه اینستاگرامی هستید، این مطلب را تا انتها مطالعه کنید.

5 ایده مسابقه اینستاگرامی جذاب
5 ایده مسابقه اینستاگرامی جذاب

5 ایده مسابقه اینستاگرامی جذاب

برگزاری مسابقه اینستاگرامی برای افزایش فالوور تاثیر زیادی در رشد و موفقیت پیج‌های اینستاگرامی دارد. اگر وارد اینستای خود شوید و کمی داخل پیج‌های مختلف جستجو کنید، متوجه این موضوع خواهید شد. اغلب کسب‌وکارها و افراد مختلف در حال برگزاری مسابقه هستند، مسابقاتی که هر کدام قوانین خاص خود را دارد. به عنوان مثال شرط شرکت در قرعه کشی در پیج رستوران X لایک کردن 10 پست آخر و گذاشتن کامنت بیشتر نسبت به باقی شرکت کننده‌ها است. یا یک پیج لوازم ورزشی تعداد منشن‌های فالوورها را مبنای شرکت مخاطبان خود در قرعه کشی می‌داند.
به هر حال بازار مسابقات اینستاگرامی داغ است و این موضوع اهمیت آن را به خوبی نشان می‌دهد. اگر شما هم صاحب یک پیج اینستاگرامی هستید، پیشنهاد می‌کنم راهکارهای زیر را امتحان کنید تا از افزایش زیاد فالوورها شگفت زده شوید.

1- منشن بیشتر برنده است

درخواست منشن یک ایده مسابقه اینستاگرامی بی نظیر است که پیج شما را متحول خواهد کرد. در این تکنیک تنها باید از فالوورها درخواست کنید به پست آخر مراجعه کنند و دوستان خود را تگ نمایند. این کار می‌تواند بازدید ارگانیک پیج را افزایش دهد. در نتیجه از این به بعد محتواهای شما بیشتر دیده خواهد شد. برنده مسابقه نیز باید از میان افراد منشن گذار انتخاب شود. البته همه چیز به قوانین شما بستگی دارد. شاید بخواهید به فردی که بیشترین منشن را گذاشته جایزه دهید. این هم یک نوع ایده برای تعامل هرچه بیشتر فالوورها است.

مسابقه منشن در اینستاگرام
مسابقه منشن در اینستاگرام

2- بهترین کپشن برنده است

به احتمال زیاد برای پیدا کردن مسابقه روش‌های متفاوتی را جستجو کرده باشید. یافتن سوال مسابقه برای اینستا یا یک معمای پیچیده می‌تواند سخت و طاقت فرسا باشد. اما اگر کار را به مخاطب بسپارید، چه؟ یک تصویر زیبا از ترند روز به اشتراک بگذارید و از مخاطبین خود بخواهید بهترین کپشن را برای آن بنویسند. در نهایت بهترین کپشن برنده خواهد بود. این ایده می‌تواند با قوانین بیشتری همراه باشد. مثلا ضرورت فالو کردن پیج یا قرار دادن دست کم 5 کامنت در پست آخر می‌تواند قوانین شرکت در مسابقه را به سمت تعامل بیشتر بکشاند. برای مثال اگر به تازگی شهرآورد تهران به پایان رسیده، تصویری از آن منتشر کنید و نوشتن کپشن آن را به کاربران واگذار نمایید.

3- کامنت بیشتر برنده است

طبق الگوریتم اینستاگرام هر پیجی کامنت بیشتری داشته باشد، می‌تواند وارد اکسپلور شود و نرخ تعامل خود را افزایش دهد. به همین دلیل یک ایده مسابقه اینستاگرامی جذاب و مفید می‌تواند درج کامنت باشد. در این صورت فالوورهای شما شروع به گذاشتن کامنت می‌کنند تا برنده مسابقه شوند. برنده مسابقه می‌تواند تصادفی یا برحسب قوانین خاصی انتخاب شود. مثلا فردی که بیشترین کامنت را گذاشته باشد، نفر اول است.

4- لایک پست به همراه منشن

لایک کردن پست نیز یک ایده رایج در برگزاری مسابقه اینستاگرامی برای افزایش فالوور است. همانطور که می‌دانید افزایش تعداد لایک‌های پست می‌تواند دریچه‌ای برای رشد پیج شما محسوب شود. پس کافی است یک چالش برگزار کنید و به افرادی که تنها پست شما را لایک کرده‌اند، جایزه بدهید. برای بازخورد بیشتر می‌توان قوانین دیگری هم به این چالش اضافه کرد. مثلا درج کامنت یا منشن دوستان اجباری باشد.

مسابقه لایک در اینستاگرام
مسابقه لایک در اینستاگرام

5- پاسخگوی معما برنده است

گاهی پرسیدن یک معما یا چیستان در پست اینستاگرام می‌تواند کاربران را دچار کنجکاوی کند. بنابراین برانگیختن حس کنجکاوی مخاطب و البته بردن جایزه می‌تواند یک انگیزه بزرگ برای شروع مسابقه باشد. کسی که جواب معما را بدهد برنده خواهد بود. ایده‌ای که هم بسیار جذاب است و هم باعث رشد و پیشرفت پیج کاری شما خواهد شد. البته به جای معما می‌توان از پیش بینی استفاده کرد. به عنوان مثال اگر امروز عصر تیم ملی ایران با تیم ملی ژاپن مسابقه دارد، از فالوورها بخواهید نتیجه بازی را پیش بینی کنند تا برنده جایزه شما باشند.

مسابقه پرسش و پاسخ در اینستاگرام
مسابقه پرسش و پاسخ در اینستاگرام

نحوه قرعه کشی مسابقه اینستا

بدون شک برگزاری مسابقه در اینستاگرام برای رشد و ارتقای پیج بسیار مفید است. این کار به راحتی پیج شما را متحول خواهد کرد. اما مشکل اصلی زمانی شروع می‌شود که زمان انتخاب نفرات برنده فرا می‌رسد. چگونه باید نفرات برنده را انتخاب کرد؟ این سوالی است که بسیاری از افراد از خود می‌پرسند. قرعه کشی بسیار سخت است و نباید هیچ شک و شبهه‌ای در آن وجود داشته باشد. بنابراین باید به صورت خودکار انجام شود.
البته پس از یافتن ایده مسابقه اینستاگرامی ممکن است قوانین خاصی برای مسابقه خود وضع کرده باشید. مثلا برنده باید حتما پیج شما را فالو کرده باشد یا اینکه در 10 پست آخر شما کامنت گذاشته باشد. این موضوع کار شما را واقعا سخت می‌کند. پس راهکار چیست؟

image 4
قرعه کشی در اینستا

ما به شما برنامه قرعه کشی اوجا سافت را پیشنهاد می‌کنیم. این برنامه که توسط بسیاری از پیج‌ها استفاده می‌شود، فرآیند قرعه کشی را بسیار آسان می‌کند. نکته جالب این است که به‌لطف اوجا سافت می‌توان نحوه قرعه کشی را شخصی سازی کرد. بنابراین اگر قوانین خاصی در مسابقه حاکم باشد، اوجا سافت این قوانین را نیز مدنظر قرار می‌دهد.

بخشی از برندهای مطرحی که از برنامه قرعه کشی اینستاگرام اوجاسافت استفاده کردند.

ورود به برنامه قرعه کشی

اشتراک گذاری پست:

دیدگاه خود را ثبت کنید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.