لینک پست اینستاگرام را چگونه کپی کنیم؟

دسته بندی ها: اینستاگرام ,

لینک پست اینستاگرام را چگونه کپی کنیم؟

اگر شما هم از آپدیت جدید اینستاگرام سردرگم شده‌اید و گزینه کپی لینک اینستاگرام را در جای سابق آن نمی‌بینید، حتماً این آموزش را ببینید.

لینک پست اینستاگرام یک آدرس منحصر به فرد مربوط به یک پست اینستاگرام است که در ادامه با نحوه به دست آوردن و کپی لینک اینستاگرام در اپلیکیشن موبایل و نسخه وب، به منظور به اشتراک گذاشتن آدرس پست، و یا انجام مسابقه اینستاگرامی آشنا خواهید شد.

لینک پست اینستاگرام چیست؟

حتما برای شما هم پیش آمده که یک پستی را در اینستاگرام مشاهده کردید و تصمیم گرفتید که در جای دیگر به غیر اینستاگرام، مثلا تلگرام ، واتساپ، توئیتر، فیس بوک، ایمیل و… به اشتراک بگذارید. یا برای قرعه کشی مسابقه اینستاگرامی نیاز داشته باشید. اینجاست که نیاز به لینک پست مورد نظر خود دارید.

لینک پست اینستاگرامی در واقع آدرس منحصر به فردی است که با کلیک روی آن یا وارد کردن در مرورگر به یک پست خاص از اینستاگرام دسترسی پیدا خواهید کرد.

نکته حائز اهمیتی که باید به آن دقت کنید این است که پیجی که قصد انتشار لینک پست آن را دارید باید Public و یا به اصطلاح باز باشد.

برای مثال، نمونه لینک یکی از پست های پیج اینستاگرام اوجاسافت اینستاگرام به این صورت می باشد.

https://www.instagram.com/p/CBgS5sfDIOr/?utm_source=ig_web_copy_link

نحوه انجام کار در موبایل

برای کپی لینک اینستاگرام در اپلیکیشن اینستاگرام کافیست که روی دکمه share (شبیه علامت موشک) موجود در انتهای پست کلیک کرده و روی گزینه Copy Link کلیک کنید. و در جایی که قصد دارید برای کاربر خود ارسال کنید، انگشت خود را نگهدارید و گزینه Paste یا جایگزاری را بزنید.

copy instagram post link step1
copy instagram post link step2

نحوه انجام کار در نسخه وب

روی سه نقطه سمت راست پست مورد نظر کلیک کنید و در منوی باز شده گزینه Copy Link را انتخاب کنید و در جایی که قصد ارسال دارید راست کلیک کنید و روی گزینه Paste کلیک کنید.

کپی لینک پست اینستاگرام در نسخه وب
کپی لینک پست اینستاگرام در نسخه وب

لطفا توجه داشته باشید که ممکن است با به روزرسانی های بعدی اینستاگرام جای این گزینه ها تغییر کند، اما روش کلی انجام کار به صورتی که توضیح داده شده می باشد. و شما باید دنبال چنین کلماتی بگردید.

نکته:

گاهی اوقات دیده شده است که کاربران از به اشتراک گذاشتن لینک پست اجتناب می کنند و تصور می کنند با این کار پست شان حذف یا باعث دسترسی غیر مجاز افراد به پیج می شود.

اما این مسئله اشتباه است، چون پست مسابقه یک لینک عمومی ای می باشد که همه کاربران پیج های باز (public) می توانند به آن دسترسی داشته باشند و هیچ مشکلی هم ندارد.

اشتراک گذاری پست:

دیدگاه خود را ثبت کنید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.